You are here:  / Szkoła Ojrzanów / KRYNICA ZDRÓJ

KRYNICA ZDRÓJ

post by related

related post

wycieczka-do-japonii-4Krynica najbardziej chyba znana jest z pijalni wód?bywali tutaj tak znani ludzie jak Piłsudski, Matejko, Sienkiewicz?niedaleko pijalni i deptaka, sławny polski tenor, Jan Kiepura wybudował luksusowy hotel Patria?od 1990 roku w Krynicy odbywają się spotkania polityków i przedsiębiorców z Centralnej i Wschodniej Europy?
Dla ?zwykłego? turysty czy wczasowicza, Krynica oferuje między innymi park linowy, usytuowany u podnóża Jaworzyny składający się z 5 zróżnicowanych pod względem trudności tras, których zwieńczeniem jest skok nad urwiskiem dający spory dopływ adrenaliny.
Krynica jest opleciona trasami rowerowymi (można wjechać i zjechać na samą Jaworzynę, która liczy sobie 1114 metrów nad poziomem morza). W Krynicy też tworzył najsłynniejszy polski malarz sztuki naiwnej Nikifor Krynicki, którego siedzącego na murku można spotkać pod postacią pomnika.
W Krynicy są też Rajskie Zjeżdżalnie, gdzie adrenaliny dostarczają przejażdżki po fali, spirali lub zapierającym dech torze kamikadze.

Ciekawe wpisy o rekreacj i podróżach:

KRYNICA ZDRÓJ
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)